Zasady importu

Krok 1

Wybór pojazdu

Klient przedstawia swoje wymagania dotyczące pojazdu, rocznik, markę oraz model. Wspólnie wybieramy odpowiednie auto na portalach aukcyjnych. Kalkulujemy koszty, sprawdzamy historię pojazdu w systemach CarFax lub AutoCheck.

Krok 2

Podpisanie umowy

Podpisanie umowy drogą elektroniczną, ustalenie szczegółów aukcji oraz kwoty maksymalnej podbicia. Przy podpisaniu umowy pobierana jest nasza prowizja w wysokości 1500zł netto. Oraz zabezpieczenie w wysokości 10% kwoty maksymalnego podbicia.

Krok 3

Licytacja

Wykup pojazdu na licytacji według ustaleń z umowy. Jeśli wynik licytacji jest negatywny, w ramach tej samej umowy licytujemy kolejne wybrane auto, aż do pozytywnego zakończenia licytacji.

Krok 4

Płatności

Po wygranej licytacji, klient zobligowany jest do wykonania płatności za pojazd, prowizje aukcyjne , transport kołowy w USA/Kanadzie, fracht morski oraz prowizję brokera.

Krok 5

Transport

Po otrzymaniu zapłaty, organizowana jest spedycja pojazdu z miejsca licytacji do portu w USA. Następnie auto zostaje zapakowane do kontenera i rozpoczyna swoją podróż do portu docelowego w Europie.

Krok 6

Odprawa celna

Po dotarciu do portu w Europie, pojazd zostaje rozpakowany i przygotowany do odprawy celnej. Organizujemy pełną odprawę celną, tak aby klient nie musiał się niczym martwić.

Krok 7

Dostawa do klienta

Ostatnim punktem importu jest dostawa pod wskazany przez klienta adres. Należy pamiętać,że w momencie odbioru auta, klient zobowiązany jest do opłacenia należności celno-skarbowych (cło, VAT), prowizji agencji celnej oraz należności za transport do miejsca zamieszkania.

Pomagamy również w formalnościach związanych z podatkiem akcyzowym w Polsce. Istnieje możliwość sprowadzenia auta “na gotowo” gdzie klient otrzymuje auto gotowe do rejestracji. Posiadamy swój warsztat mechaniczny oraz wiele zaprzyjaźnionych firm z zakresu motoryzacji. Pomagamy w wykonaniu opinii rzeczoznawczej, tłumaczymy dokumenty, wypełniamy dokumenty do Urzędu Celno-Skarbowego, naprawiamy pojazdy, dostosowujemy do wymogów prawa europejskiego, przeprowadzamy niezbędne badania techniczne, wykonujemy autodetailing pojazdów. W przypadku sprowadzenia auta wraz z pakietem usług warunki ustalane są indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu po szczegółowe informacje.

Adres warsztatu

Auto & Diesel Service Jarosław Żukowski
ul. Jana Pawła II 18
16-010 Wasilków
NIP: 9660616048

Numer telefonu

Adres placu rozładunkowego oraz import aut

AutoUS Katarzyna Izabela Przytuło
ul. Wiejska 89
16-070 Oliszki (Choroszcz)
NIP: 9662047761

Numer telefonu